| EllyElenna26 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor.Am un Orange zali.Cand l-am achizitionat l-am decodat pentru a folosi cartela de Vodafone.
Astazi am vrut sa fac putin pe desteapta si sa il resetez fara sa imi dau seama ca eu l-am decodat mai inainte.Si cam asa telefonul a revenit la setarile din fabrica inclusiv la codarea doar pe cartelele Orange.
Intrebarea mea este urmatoarea:
Pot reveni cumva la setarile pe care le aveam inainte sa resetez telefonul? Fara sa fiu nevoita sa ma duc iar la decodare.
Multumesc.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate nu, va trebuii sa te duci din nou sa il decodezi.Formatul sau resetul sterge tot din telefon...si setarile facute la decodare.Practic ai sters setarile... fara setari=nu decodat..practic trebuie sa te duci din nou big grin Bafta

| EllyElenna26 explică (pentru anonim_4396):

Offf exact de ce imi era frica..Aia e daca am vrut sa fac pe desteapta laughing Multumesc mult de ajutor big grin

| spy2o a răspuns:

Pana mea...eu am decodat singur un HTC desire hd, i-am bagat custom rom(resoftat) si asta fara sa ma invete nimeni.Va dati seama cat de valoros este internetul? N-ai vreun prieten mai priceput? Cred ca tot codatul este in firmware(soft).

| EllyElenna26 explică (pentru spy2o):

Prieteni din astia priceputi nu am si daca ma apuc eu sa fac decodari mi-e ca imi cumpar alt telefon laughing am cautat pe internet mai multe dar nu se gasesc prea multe informatii.

| spy2o a răspuns (pentru EllyElenna26):

Esti draguta, dar ca majoritatea femeilor...atehnica! :D L-ai vazut mai ieftin si te-ai aruncat repede la asta. Daca iti cumparai un telefon mai popular gaseai mai multa informatie pe net si poate cu ceva perseverenta il decodai singura.Cautand pe net, uite ce am gasit, unde mai pui ca tipul e si roman? :D
https://www.google.ro/#q=Orange+zali+unlock
Click pe primul video.Instalezi driverele telefonului si faci exact ce face raducu...Succes! Sansele sa o dai in bara sunt de 30%. :D Dar chiar si asa, se rezolva la service.

| EllyElenna26 explică (pentru spy2o):

Mersi mult. Problema a fost ca aveam nevoie urgenta de telefon ca nu ma aruncam sa iau unul de la ei luam unul dintr-o firma putin mai renumita.Chiar si asa prefer sa nu ma amestec unde nu stiu, am facut destul asta pentru o seara asa ca maine o sa dau o fuga pana la service. Multumesc mult de ajutor. Apreciez.

| SnackGiver a răspuns:

Nu stiu sigur iti recomand sa te duci intr-un server GSM si sa intrebi daca acei profesionisti spun ca NU atunci asta e nu ai ce sa faci decat sa te duci iar la decodare ( te ajuta pe gratis le adresezi doar o intrebare doar ) happy