| sefu01 a întrebat:

Bună,
Am număr portat la Digi Mobil pot schimba numărul pentru că mă deranja cineva?
Trebuie să inchind actualul abonament și îmi fac alt abonament? Sau pot modifica numărul pe actualul abonament?
Este o taxă pentru modificarea abonamentul?
Abonamentul este pe numele mamei!

Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Dunamis a răspuns:

Eu zic sa mergi cu mama la un centru de-al lor si sa depui o cerere. Sunt sigur ca iti vor oferi o solutie pe loc!

1 răspuns:
| Villan_Ek_1994 a răspuns:

Salut! Din pacate numaul de telefon in prezentul contract nu poate fi schimbat decat daca faci alt abonament si ti se da un alt numar, chiar daca faci prelungire de abonament numarul va ramane acelasi, chiar daca tu de exemplu cu un numar de Orange te muti la Cosmote numarul ramane acelasi numai ca se va afla in alta retea. Ai doua posibilitati: 1 Fie inchiei acest contract, si faci un altul cu un alt numar de telefon. 2 Fie detii un telefon mai performant si adugi numarul respectiv la numere respinse/restrictionate.