| OXxana a întrebat:

Am o cartela telekom si nu stiu de ce nu mi merge netul pe ea. Ps am tel dual sim si mai am o cartela de Vodafone de pe care imi merge netul. Daca dau sa schimb cartrla de pe care folosesc netul pe telekom nu merge. Nu este de vina telefonul nici pe celelalte tel nu mi mergea netul

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare rețea are setări diferite. Intră în Setări wireless și rețele > Rețele mobile > Nume puncte de acces, unde adaugi un APN nou (rămâne și cel de Vodafone, nu îl ștergi). Îi suni pe cei de la Telekom și-ți vor spune ce să treci la Nume și la APN (diferă nu numai de la rețea la rețea, ci și în cadrul aceleiași rețele - dacă e abonament sau prepay.