| Anonim02dp a întrebat:

Am o intrebare...de la un timp telefonul meu are memoria plina.Am sters foarte multe din el,si cand vreau sa descarc aplicatii, imi spune ca spatiul este ocupat.
Sa sterg toate aplicatiile si sa le descarc din nou? Sau ce pot face?
Mi-e frica ca dupa sa nu ma mai lase sa descarc nimic.

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să-ţi salvezi pozele şi alte chestii importante pe pc/laptop sau pe SDcard-ul extern, după care poţi face "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset"!

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau, ai acel Manager de fişiere; şi de acolo poţi face "curăţenie".
Ori, sunt diverse alte aplicaţii de acel gen...

Toate cel bune!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia un Card SD, muta aplicatiile, poze, fime, etc pe el si seteaza telefonul sa descarce pe card nu in memoria interna. Aplicatiile care vin din fabrica nu le poti muta dar cele instalate de tine, da. Daca nu functioneaza nici asa, da-i un factory reset ( revenire la nivelul din fabrica) nu inainte de a face un backup pe card.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Sterge tot daca nu esti sigur. cine stie ce o avea.

| einsteinchen a răspuns:

Trebuie mai multe detalii: ce brand, ce model, ce memorie ai (interna + SD card), ce sistem de operare.

| ioanoanea15 a răspuns:

Da-i un factory reset si o sa fie ca nou dar ai grija sa pui pozele si documentele de care ai nevoie pe card sau pe un calculator iar numerele salveazale pe cartela sim.

| GabrielPaladin a răspuns:

Cauta CCleaner ruleaza-l si vezi ce se intampla. Daca nu merge este nevoie de mai multe informatii.
Bafta.