| PorcușorulDeGuineeaV a întrebat:

Am o mare problema cu telefonul meu Huawei P8 Lite.Deci,de acum vreo 1-2 zile cand intru in aplicatii cam face figuri(Se face tot ecranul negru,ma scoate,se blocheaza etc.)Dar astazi,cand am vrut sa il deschid,nu mai mergea nimic,toate aplicatiile dadeau eroare,iar Avastul nu putea sa imi scaneze telefonul.L-am repornit si am primit un mesaj de genulbig grinatele utilizatorului nu mai pot fi folosite, si aveam 3 variante:Sa dau backup la date,ceea ce am si facut,dar nu s-a intamplat nimic,sa resetez telefonul(Nu imi convine deoarece am niste aplicatii la care voi pierde tot ce am muncit,adica peste jumatate de an) si sa restartez telefonul,ceea ce am facut de nenumarate ori,pana m-a lasat sa intru pe el, dar aplicatiile tot nu mergeau. Ajutor va rog? Nu stiu ce sa mai fac...

Răspuns Câştigător
| bestbuy a răspuns:

Este necesara resoftare, apeleaza: www.softare.ro

4 răspunsuri:
| Miron_Ariana_1999 a răspuns:

E un telefon ieftin de 2 lei nu are rost sa te chinui sora mea are si se blocheaza mereu am fost la digi au spus ca e gata cu el si l au aruncat la gunoi tata dand banii pe altul care e bun si nu se blocheaza eu am LenovoA328 si nu s ablocat de cand il am mult succes

| PorcușorulDeGuineeaV explică (pentru Miron_Ariana_1999):

Sincer,2 luni a mers perfect,mai bun ca toate telefoanele scumpe ale colegilor mei de clasa, baterie mai buna, marimea mare, fara lag, internet super etc...si telefoanele lor cu 2000-3000 de lei nu se comparau cu el...

| Hudrea_Alexia_Emilia_2003 a răspuns:

Il poti duce la un specialist...dar sa spun sincer, nu cred ca va face ceva. Eu am in p8 lite, l-am scapat pe jos, s-a blocat ecranul, nu se mai deschidea, imi aparea lumina de notificare messenger, credeam ca a ramas fara baterie ca era 4%. L-am dus la incarcat, nu pornea ecranul, apoi i-am dat de 10 ori oprire fortata. Si cand il pornesti ramane aprins cu sigla Huawei si atat. De intr-un cuvant "CACAT". Si credeam ca e un telefon bun. Dar nu este.

| DulcyDulcy127 a răspuns:

Eu zic sa îl duci la magazinul de unde l-ai luat.