| kam3ReCorDs a întrebat:

Am o problema cu tactilul de la telefon! Numai ce l-am schimbat pentru ca a fost spart si acuma intalnesc aceasta problema: De exemplu cand vreau vrea sa pun litera "P" el imi pune litera "I" intotdeauna imi pune litera sau cifra care se afla langa cea care doresc sa o pun! Exista un program ceva care pot fixa tactilul sau trebuie sa il duc din nou la un magazin de reparatii telefoane autorizat sa mi-l regleze? Multumesc pentru ajutor!

Răspuns Câştigător
| ShoboM a răspuns:

Trebuie recalibrat. Incearca cu o resetare generala (nu aceea din meniu, cauta codul secret specific modelului tau, codul pentru hard reset). Daca nu merge asa cauta aplicatii care te pot ajuta, in ultima instanta apeleaza la un service autorizat.