| Euvorbeste a întrebat:

Buna,am o tableta cu android 4.1.1 si o conectez la PC.Cum pot sa transfer aplicatii de pe pc pe tableta? Am mai incercat dar nu imi aparea nimic.Va rog ajutati-ma, dau funda!

Răspuns Câştigător
| iZberg a răspuns:

Buna, cand conectezi tableta la pc trebuie sa ati apara ceva pe tableta (mai multe chesti dar tu ar trebui sa ai stocare in masa (ca alai pentru treansfer ) )si pe pc ar trebui sa ati apara ceva cum ca ai conectat tableta cu pc (si am inpresia ca trebuie instalat ceva atunci cand bagi usb-ul ca numa asa ati merge(dar numai o data trebuie instalat) sper ca te-am ajutat sa imi raspunzi daca nu merge ceva

2 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Daca ai Android, va aparea o imagine cu un Android cu o mana de USB. Dedesubt scrie Conectare sau ceva asemanator. Apesi acolo, si iti va aparea in My Computer dispozitivul. Iti muti jocurile in format apk in folderu ala si gata. Ai grija ca dupa ce le bagi in tableta trebuie sa te duci in fisierele mele si instalezi jocurile. Mai e o varianta. Daca ai wi-fi pe tableta, intri de pe calculator pe site-ul Google Play, te conectezi, si dai instalare si astepti sa se descarce pe tableta. Mai e inca o varianta prin cablu de date. Instalezi Kies Air pe calculator, si pe tableta daca nu e descarcat iar prin intermediul acestei aplicatii trimiti jocurile pe tableta.

| Andrey3oo7 a răspuns:

Salut!
Trebuie sã activezi "Depanare USB". Asa iti va merge sa pui aplicatii. Le gasesti in "File Manager" pe ele dupa ce le-ai pus.
Sper ca ti-am fost de ajutorwinking