| MinimalDex a întrebat:

Am primit ieri o cartela in Orange de la un prieten care are un abonament in care scrie ca are minute/sms nelimitat international.(Abonamentul este unul business). Este cumva posibil ca daca vorbesti cu alti care sunt pe Vodafone sa aiba ceva de platit? Se poate ca mie sa imi scrie la cost control ca am 0 euro de platit dar de fapt cand vine factura el sa aiba de platit?

1 răspuns:
| RoIT a răspuns:

Depinde de limitarile contractuale pe care el le are, te sfatuiesc daca ai posibilitatea sa citesti contractul de servicii semnat de catre prietenul tau pentru a fi la curent cu toate drepturile/ obligatiile si planul tarifar aferente. Nelimitat international(roming) s-ar putea sa fie numai in reteaua Orange, deci este bine sa te interesezi in ori ce Orange Shop referitor la acel abonament. Mult succes in tot ceea ce intreprinzi.