| Ella3794 a întrebat:

am si eu o problema cu tableta. A scapat-o fratiorul meu dupa care a aprins-o si a spus ca functioneaza, insa cand m-am uitat la era ecranul era completet alb so nu raspundea la ccommands due stingere. Am reusit s-o opresc in cele din Burma cu ajutorul buonului reset, dar cand am reaprins-o acceasi problema. Inrebarea mea este : este ecranul tabletei blocat sau este display-ul spart (cu toate ca nu arata ca si cum ar fi apart)?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Un display nu trebuie sa fie spart sau crapat pentru a deveni nefunctional. E suficient sa fie bruscat sau scapat jos pentru ca dispozitivul sa intampine probleme. E valabil pentru toate aparatele. Incearca sa inchizi si sa deschizi tableta de mai multe ori. Daca rezultatul e acelasi, o informare corecta asupra situatiei tehnice o afli la un service, precum si costurile unei reparatii, daca este cazul.