| Diamondsz a întrebat:

Buna!
Am si eu o problema cu telefonul. L-am scapat in urma cu ceva timp si de atunci mi s-a spart display-ul. Touchscreen-ul e praf,dar telefonul se aprinde,fara sa imi arate vreo sigla,din moment ce ecranul e negru. Pot face screenshot, pot apasa pe butoane si se deschide daca apas pe butonul de pornire,dar cum am spus,nu pot vedea nimic. Problema e ca nu as vrea sa il repar,ci doar sa imi iau pozele din el. Am vazut diverse metode pe internet si din pacate, nu a mers niciuna,telefonul meu nefiind eligibil cu marcile deja inregistrate pe programe precum Kies,FonePaw,Drifone. Am incercat si cu ADB,dar nu imi recunoaste device-ul. Mentionez ca nu am optiunea de USB DEBUGGING activa si nu am cum sa o pornesc. Am incercat si sa conectez telefonul la pc,fara solutie, deoarece folder-ul cu ceea ce continea telefonul e gol si poarta numele de " Portable Media Player ".
Va rog sa ma ajutati si va multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Exista vreo posibilitate ca pozele sa se sincronizeze cu un cont google? Poate sunt importate in Google Drive. Daca nu, cred ca cea mai buna solutie ar fi sa intrebi la un service, ei se pricep cel mai bine.

| HazelEyes77 a răspuns:

Cel mai ok ar fi sa schimbi display-ul la un service GSM.