| Alex_Tudor_1997_HQ7R a întrebat:

Buna am si eu o problema daca mi-am spart ecranul de la telefon ( LG Optimus L5 II ) si mai este in garantie mi-l va repara sau schimba? Raspuns rapid va rog :]

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Orice activitate a cumparatorului, de natura sa lezeze dispozitivul (il scapi din mana, il desfaci, te asezi pe el, il strici, il pierzi) nu intra in garantie. Intrucat e culpa ta, pentru care producatorul nu raspunde.
In garantie intra doar defectele din fabrica hardware si software.
Poti schimba ecranul la un service, pe cheltuiala ta.

| GetRed a răspuns:

Da poti sa iti pui un alt ecran din cate stiu eu