| bokay a întrebat:

am si eu o problema, de curand mi-am spart ecranul telefonului(Samsung s4) si am garantie la el, pe langa acest lucru am probleme cu soft-ul, intrebarea mea este: daca ma duc si repar ecranul si apoi il duc in garantie pentru problema soft, o sa mi-l faca? Sau o sa vada ca am schimbat ecranul si o sa refuze?

1 răspuns:
| Clantza a răspuns:

Dap, vor vedea ca telefonul a fost facut bucati. Daca tii neaparat sa te duci cu el in service pentru soft, intreaba-i cat costa inlocuitul ecranului. Este indicat sa schimbi ecranul doar la service-ul autorizat deoarece acolo ti-l vor inlocui cu o piesa originala, in loc de una mai ieftina dar cu o calitate mai slaba (culori mai slabe, iluminare proasta etc.). Si avand in vedere ca ecranul este cea mai importanta piesa la un smartphone, este de dorit sa fie bun. Si da, isi vor da seama ca ai schimbat ecranul, au tot felul de sigilii care vor fi rupte cand ti se va schimba ecranul happy