| olo a întrebat:

Buna,am si eu o urgentă cu telefonul meu. Am un iPhone 5 si acum cateva zile mi se închidea având baterie 60% si cand încercam sa il repornesc îmi apărea sa conectez incarcatorul, dar după scurte încercări se reaprindea. Mi-a cazut si in apa. L-am dus la Ham au verificat si au spus ca e impecabil in interior si ca bateria este umflata si trebuie schimbată, am fost de acord sa o schimb. După ce am luat telefonul te la ei am avut fix aceeași problema + ca acum după fiecare apel îmi da "Apel eșuat" si merge sa apelez cand am 4 G activat sau cand vrea "mușchiul lui" cum se spune. Nu stau bine financiar încât sa ii fac n reparații, tocmai de asta sunt foarte suparata ca nu îmi merge. Telefonul e neverlock. Multumesc!

1 răspuns:
| PSP a răspuns:

Mie imi sare bateria de la oricat la 0 dar il las cateva minute si il aprind si merge. imi sarea din cauza la 3g/4g. la tine ar fi problema placii de baze. dar daca spui ca ai fost la un service autorizat si ti s a spus ca e bun, de ce nu il vinzi si iei alt iphone?