| Ensiferum a întrebat:

Am spart sticla de pe ecran la un Samsung j3. Touchscreen-ul este bun, oare se poate schimba doar sticla sau este cu tot cu touchscreen?

7 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Daca nu ai folie de sticla, atunci degeaba te complici cu schimbarea geamului, mai ales cu telefoanele de la Samsung,.
Pentru ca Samsung a imbunatatit cu mult culorile prin saturatie si gamma, acel adeziv ajuta cu mult culorile iar daca este inlaturat si pus altul, o vei face degeaba pentru ca nu se va vedea asa ok. Plus ca treaba este migaloasa iar schimbarea display-ului este mult mai usoara insa, din pacate, display-urile de la Samsung originale costa foarte mult.

| gelu1970 a răspuns:

Se poate insa e mai costisitor ca un display nou.

| kar1GaNNN a răspuns:

Se poate schimba doar sticla separat.

| Illuminati2016 a răspuns:

Sticla este lipita de display(laminare), trebuie schimbat tot ansamblul. Funda?

| iAMVi a răspuns:

Pai aveai sticla securizata pe el?
Daca nu aveai si s-a spart sticla lui originala e pa, trebuie schimbata cu touch cu tot.

| Alexandrudrg12 a răspuns:

Daca nu ai erori pe ecran, doar sticla.

| GL_Cosmin_2002 a răspuns:

Doar sticla