| eminescu1 a întrebat:

Buna am un BlackBerry pearl si bateria pe care o avea s-a umflat, nu stiu de la ce, si am incercat sal repornesc cu un transormator legat la lamelele de contact cu bateria (aveam nevoie de niste date din telefon) si am pus transformatorul pe 7 volti si cand am mai incercat sal repornesc cu incarcatorul lui n-am mai reusit. se poate sa se ars sau supraalimentat, oare e scump la un service sa mi-l porneasca si sa-mi scoata datele din el, ca numai datele imi trebuiesc de telefon nu mai am nevoie

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Cap ai, minte iti mai trebuie! De la 3, 7 V la 7V...cam ce crezi?