| lorenarby14 a întrebat:

.am un felefon Huawei ascend g630 si am o problema..de cateva zile nu mai imi merge bine wi fi ul..adica cand caut ceva pe google imi da eroare 404 si daca vreau sa salvez vreo aplicatie tot asa imi da eroare 404..si nu mi se vad pozele pe ask si nu merge nici instagramul.dar problema asta o am doar cand ma conectez cu wi fi. daca intru pe reteaua celulara merge foarte bine.iam dat si resetare din fabrica dar degeaba..va roggg sa ma ajutati
Dau fundita celui care ma ajuta in legatura cu problema mea :*

Răspuns Câştigător
| SpawNury a răspuns:

Buna, ai revenit la setarile din fabrica din setari sau din recovery? Stinge telefonul de tot -> tine apasat pe butoanele volum+ si volum- si butonul power [tine apasat pe toate 3 deodata]. O sa iti apara logo-ul Huawei dupa care o sa-ti apara un meniu -> vino la Wipe data/factory reset. [controlezi din butoanele de volum si selectezi cu butonul power] -> dupa acolo o sa ai multe randuri cu no, no, no, no si undeva mai jos o sa ai "Yes -- delete all user data", te duci acolo si selectezi -> si astepti putin sa-si dea format, si dupa dai reboot system now si atat. S-ar putea sa astepti putin mai mult cand se aprinde [doar pentru prima oara]. Se va sterge TOT din telefon, asa ca daca ai ceva poze/muzica muta pe un card ceva. Succes!

| SpawNury a răspuns (pentru SpawNury):

Apropo, tine apasat pe cele 3 butoane pana iti apare acel meniu, nu da drumu la butoane cand vezi "Huawei".

2 răspunsuri:
| lorenarby14 explică:

I.am dat resetare din fabrica dinainte sa vad raspunsul tau si se pare ca si a revenot. oricum iti multumesc ca ai stat sa scrii atat pentru a ma ajuta :* o sa itj dau fundita