| ancuta2803 a întrebat:

Am un HTC one si intr-o seara aveam la telefon 46% baterie iardupa maxim un minut a sarit bateria la 7%. Puteti sa imi spuneti care ar putea fi motivul? Mai am uneori probleme cu bateria,nu mi se incarca mereu, nu face contact uneori, trebuie sa il asez in anumite pozitii. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| LTAA a răspuns:

1. Baterie defecta sau care necesita recalibrare.
Adica descarca bateria complet (complet de tot) si apoi incarc-o complet la 100%.
2. Ca trebuie sa asezi mufa, cumva ca sa incarce. Mai mult ca sigur mufa defecta din cauza neglijentei.

1 răspuns:
| xereth a răspuns:

Bateria e umflata 80%. Verifica, Daca e in regula, e posibil de la telefon.