| ___V2SP a întrebat:

Buna, am un iphone 11 pro max si de dimineata am incarcat cartela si pe urma mi s-a inchis si dupa mi s-a aprins, mi-a aparut marul si dupa am zis ca poate am ramas eu fara baterie si dintr-o data nu se mai vedea nimic pe ecran, dar se aude cand il bag la incarcat si cand apas pe ecran.Mentionez nu l-am scapat, l-am avut in mana, folie, husa la el. Ce poate fi? Multumesc!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Problema a aparut ca, telefonul este setat pe upgrade automat.
Deoarece in timp de upgrade se consuma mult curent, telefonul trebuie upgrade-adat conectat la incarcare! Daca bateria se descarca in timp de upgrade, atunci se poate bloca, din lipsa de soft!

In partea de sus, pe muchie, are butonul de pornire-oprire.
De acolo, tinand apasat mai indelungat (5-10 secunde) il opresti, iar dupa 1 minut il pornesti din nou (apasat iarasi indelungat.
Daca nu porneste, baga-l la incarcat 2 ore, dupa care incearca sa-l pornesti din nou.
In caz ca nu porneste nici atunci, telefonul trebuie resoftat la un service.

| blackann a răspuns:

Poate isi face update si trebuie sa-l lasi la incarcat. Sau poate are probleme bateria. Saaau display ul, in cel mai rau caz, desi daca zici ca nu l-ai scapat niciodata nu prea ar avea de ce. Cel mai bine sa mergi la un service daca persista.

| Darius50boss a răspuns:

Poate să aibă probleme cu bateria, mergi la un mecanic de telefoane