| octavian23 a întrebat:

Buna am un iphone 3gs am facut update la soft de la 4.1 parca la 5.1.1 am facut si jeilbreak dar numi recunoaste sim-ul am incercat si de cosmote si Vodafone dar nik.Am vazut la retea ca acel VPN nu e completat nimic pe acolo este dezactivat oare sa fie de acolo? sau trebuie sa-l duc la reparat?

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nu ai nici o problema la telefon.Problema este din soft nu din telefon.Mergi la un service ca tu singur nu mai ai cei face.Cauti degeaba telefonul nu mai poate fi activat din cauza ca ai avut jailbreack si unloack cu cidya, deci ilegal si dupa ai facut upgrade la alt iso si telefonul s-a blocat si nu se mai poate activa.Treb sters tot din telefon si dupa reinstalat softul iara.Nu gasesti pe toate drumurile pe cineva sa faca asta.Ma refer pe net sau mai stiu eu la comapniile de telefonie.Nici aia nu stiu si nici nu fac asa ceva.mergi la un service ca aia au programe si soft de Apple si til rezolva sigur.Dar te costa.Si pe viitor nu mai fa asa ceva daca ai telefonul decodat cu cidya, nu mai upgrada pentru ca la fel o sa patesti.Inainte sa faci asta sa treci la alt iso fa deblocare factory unloack si dupa dispar toate problemele.Nu te costa decit 2-3$,nici nu trebuie sa iesi din casa.Bafta si sper sa nu se ia de mine cei ce adminsitreaza acest site ca invat oamenii una alta.Deja am primit avertismente, plus altii ma injura de ce invat lumea ce sa faca si cum sa faca.

| davidtm a răspuns:

Sunt multe probleme d`astea la iphone. multi au tavita afectata (accea care se aseaza cartela pe ea)daca nu e asa afectata incearca sa impingi putin mai tare si vezi daca apare putin semnal.si daca ai problema asta va fi nevoie sa schimbi tavita.