| Freeworld30 a întrebat:

Am un Lumia 630 si am o problema cu primitul mesajelor. Am la Filtru apel +sms adaugate cateva numere ca sa nu ma mai poata contacta,dar pe langa numerele acelea, am si numarul de la credit (Orange - 333 sau *133#) si nu mai primesc deloc mesaje de la credit. In lista de numere blocate nu imi apar numerele de la Credit. Oare din ce cauza apar asa si cum pot rezolva problema?

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Pentru a debloca anumite numere este necesar sa accesezi Setari - filtru apel + sms si sa tii apasat pe numarul respectiv apoi sa selectezi "deblocare".

Cu prietenie,
Orange Helper.

| Freeworld30 explică (pentru OrangeHelper):

La numere blocate nu imi apare nici un numar de la Credit sau de la Orange. Acolo imi apar doar numerele pe care le-am blocat eu. Si cand sun la Credit si primesc mesajele in Filtru Apel + SMS imi apare cu 00000000 nu 333 sau *133#.

| SasNetRomania a răspuns:

Acel filtru ti-a detectat numerele de la Orange ca fiind spam, trebuie sa le debanezi sa zic asa, daca nu ai aceasta optiune foloseste o aplicatie speciala de pe store pentru blocarea numerelor nu cea din telefon happy