| Rares311 a întrebat:

Am un Nokia Lumia 625 (de 2 ani), e cam vai de capul lui, bineinteles ecran spart, mufa de la baterie merge aiurea, trebuie tinut intr o anumita pozitie ca sa incarce... Chiar si asa s-a tinut pana acum. Azi am incercat sa rezist cu 30 % baterie. Nu am stat pe el ca sa nu mi se inchida de tot. Am ajuns la 12 % baterie si dupa jumatate de ora dupa ce ma uit la el vad ca e inchis. Am spus "poate s-o fi consumat bateria deodata si s-a inchis". Acasa l-am pus la incarcat si degeaba, nicio vibratie, nu se deschidea, nimic. Am incerca sa apas lung pe butonul de deschidere-inchidere, chiar si pe toate deodata si degeaba. Si deocamdata telefonul meu nu da semne de viata. Dau funda persoanei care ma poate ajuta sau imi poate explica care este problema... Multumesc! P.S. As aprecia daca nu as primi raspunsuri de genul "Ar fi timpul sa-ti iei alt telefon" sau "Asta se intampla dupa 2 ani de folosinta".

2 răspunsuri:
| Copila2016 a răspuns:

Trebuie sa iti cumperi baterie noua SAU sa te duci cu el la reparat.

| MetalGirl24 a răspuns:

In primiul rand, ar trebui schimbat ecranul impreuna cu mufa de incarcare.
in al doilea rand trebuie schimbata bateria.
Daca dupa aceste 2 operatiuni tot face figuri ar trebui sa il duci intr-un service autorizat pentru o schimbare de soft