| alll3xandra a întrebat:

am un Nokia lumia 625 si mi s-a blocat si acum nu mai porneste ce ar putea avea? help

6 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

1. Ai incercat sa bagi incarcatorul in el sa vezi daca porneste?

2. Conecteaza-l si la PC prin cablul USB, poate vrea asa.

3. Ia incearca sa tii apasat pe butoanele Volume Down si cel de Power in continuu pentru vreo 15-20 de secunde.

4. Sa fii atenta aici. Asta trebuie sa fie ultima optiune: aducerea telefonului la setarile din fabrica. Ce inseamna asta? Inseamna ca tot ce aveai pe el se va sterge. Practic se vaface un wipe general.
- tine apasat pe butoanele: Volume Down, Power si Camera
- cand telefonul incepe sa vibreze, ia degetul de pe butonul de POWER (tinand in continuare pe cel de Volume Down si cel de Camera)
- acum mai tine apasat pe cele 2 butoane ramase, adica Volume Down si Camera pentru inca vreo 5, 7 secunde
- in mod normal, daca ai facut corect, acum ar trebui ca telefonul sa-si dea restart
- acum te va duce prin acea configurare ca si cum abia ti-ai cumparat telefonul
- va trebui sa-ti setezi toate optiunile din nou, incluzand conexiunea la internet sau modul de a trimite mesaje (daca este cazul)

REPET: ultima varianta trebuie sa fie ultima optiune! Incearca-le pe primele 3 inainte.

| vladv26 a răspuns:

Tine mai mult apasat pe butonul de porniere, vreo 10 secunde daca nu se aprinde, atunci cred ca bateria s-a stricat

| Gh3oK1ll3r a răspuns:

Buna,
Incearca sa scoti bateria si s-o pui la loc.

| alll3xandra explică (pentru Gh3oK1ll3r):

Nu am cum sa scot bateria

| Gh3oK1ll3r a răspuns (pentru alll3xandra):

De ce?

| SD_Robert_1994 a răspuns (pentru Gh3oK1ll3r):

Pentru ca la lumia 625 baterie este not removable, mai exact e bagata undeva in telefon unde nu poti ajunge decat daca il demontezi de tot ceea ce nu e recomandat pentru oricine