| Diana9831 a întrebat:

Am un s6 căruia tocmai i-am spart ecranul și mai am alt s6 fake, pot să pun ecranul de la fake la asta? Costa prea mult ca sa îl înlocuiesc.

5 răspunsuri:
| DyNo a răspuns:

Cred ca ai putea, dar calitatea imaginii s-ar putea sa fie afectata.

| iDarkness a răspuns:

Diana, poti face asta dar calitatea nu va mai fii la fel. Daca inca iti merge touchscreen-ul la s
S6 cel original, atunci lasa-l asa, risti sa faci mai multe pagube. Daca nu ai nimic de pierdut atunci da-i bice!
T/C.

| IseeVoices a răspuns:

Poti sa-l muti dar nu o sa mai ai aceleasi culori ca pe vechiul ecran.

| AFCGSM a răspuns:

Nu sunt compatibile si nu au aceiasi constructie mecanica!

| ChimuFlorin a răspuns:

1. Nu cred ca este posibil sa meargă!
2. În caz ca merge,(daca ai doar sticla sparta) vei simti o diferenta la viteza touch-ului!
3. daca ai si display-ul spart, mai bine il schimbi in service! Sa pui display de fake la original, e ceva gen. pui roata de Dacie la Audi! Intelegi?