| Romicaromica a întrebat:

am un Sony z2 si nu mi se mai incarca prin mufa micro usb doar prin cea magnetica lateral, mufa nu e rupta sau ceva de genu... dupa ce il scot de la incarcat mi se descarca in cateva ore fara sa il folosesc si se infierbanta spatele telefonului ce ar putea avea? cand e inchis bag mufa microusb imi apare ca e conectata dar nu incarca si se inchide.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, are un defect intern şi/sau e "dusă" bateria ( + poate este defect cablul micro-USB ).
Ar fi indicat să-l duci la Service pentru "diagnosticare"!

Toate cele bune.

| Romicaromica explică (pentru bursuc001):

La un defect intern ma gandesc si eu. multumescwinking

| bursuc001 a răspuns (pentru Romicaromica):

Cu plăcere happy

O seară frumoasă.

| sltlp a răspuns:

Garantie.