| delonia a întrebat:

Am un telefon Allview P7 Xtreme cu memorie de 16GB si 1GB RAM fara slot pentru card SD. Cand intru in setari si dau click pe o aplicatie imi spune acolo sa o mut din memoria interna in memoria telefonului sau invers. Problema este ca nu stiu care este diferenta. Adica am inteles ca memoria este totusi impartita in 2 dar nu stiu care si cum si sper sa nu fi inteles eu gresit. Sper sa ma poata lamuri cineva sa nu fac vreo prostie la telefon. Multumesc anticipat! happy

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Memoria este impartita in doua partitii. O partitie pentru sistemul de operare si aplicatii si inca o partitie unde se salveaza melodii, imagini, videoclipuri etc.

Poti muta din aplicatii pe partitia secundara pentru a face loc sa instalezi noi jocuri/aplicatii.