| klaudyya a întrebat:

Am un telefon Allview viper s si nu stiu unde imi salveaza melodiile cand le downloadez direct de pe telefon..ma poate ajuta cineva? Dau funda

Răspuns Câştigător
| IulianDornianu61 a răspuns:

Astia-s nestiutori. lasa-i. Ca sa gasesti melodiile, iti trebuie in primul rand un file manager. La Allview de obicei vine preinstalat, sub forma lui ES FILE EXPLORER. Intri in aplicatie, dai la folderul Download si sunt toate cele descarcate de pe telefon in acel folder. Daca le bagi din pc, tu decizi in ce fisier se duc. Tot in folderul Download sunt toate chestiile descarcate de pe browser, dar doar de pe browser. Din magazinul Play nu stiu nici eu unde se duc. De asemenea, in folderul Bluetooth ai toate melodiile/ pozele/ chestiile pe care le-ai primit prin bluetooth. Daca nu ai instalat pe telefon Es File Explorer, il gasesti in magazin play. Succes

2 răspunsuri:
| ghostlabbrador77 a răspuns:

Unele telefoane nu au scanare melodii asa ca cel mai bine este sa il repornesti, dupa care intri in aplicatia pentru muzica si selectezi optiunea sortare dupa albume, iar daca nu le-ai editat la fiecare melodie un album inainte sa le downloadezi atunci ar trebui sa le puna pe toate in acelasi album sau la album necunoscut.

| Jř_Jöë_1998 a răspuns:

Trebuie sa intri in meniul la muzica si dai pe setari si dai scanare melodii.