| Mariandead a întrebat:

Buna am un telefon Vodafone smart 3 as vrea sa stiu daca merge si exista un custom rom sa arate diferit si cu se poate instala si descarca am incercat de toate am gasit si costumuri dar cand intra in recovery mod ii dau install si sta putin se incarca un pic apoi scris intalation aborted ce sa fac as vrea foarte mult un custom rom ca e foarte urat androidul telefonului are android 4.1 as vrea un android 4.2 pe telefon se poate urgent raspuns.DAU FUNDA CEL MAI BUN RASPUNS

1 răspuns:
| wenom18 a răspuns:

Salut,in primul rand vreau sa-ti zic ca telefonul tau este de fapt Alcatel v975, deci trebuie sa cauti custom rom pentru acel model, trebuie sa verifici daca este root-at (daca nu poti folosi kingo root), iti recomand doar tutorialele de pe xda(altceva nu folosi daca tii la telefonul tau, uite si pagina telefonului tau cu tot ce iti trebuie :http://forum.xda-developers.com/sitesearch.php?q=alcatel%20v975) cel mai bun pentru acel telefon este un custom rom cyanogen cu Nova Launcher instalat, ar mai fi multe de zis dar esentialul consider ca ti l-am spus, daca mai ai alte intrebari te pot indruma cu placere, bafta si ai grija sa nu il brick-uiesti