| dyanamarya a întrebat:

Androidul se poate descarca? Daca da imi explicati si mie cum? Sau de pe ce site?

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Precizează ce vrei să faci cu el...

Pe ce model de telefon vrei să-l instalezi/reinstalezi?

Apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| Danzell a răspuns:

rolling on the floor mai ai de invatat

da teoretic androidul se poate descarca, dar practic nu iti foloseste la nimic daca nu ai cunostintele necesare de programare. deci trebuie sa fii programator. ceea ce nu e deloc usor.

Androidul e un sistem de operare pentru telefoane.

in functie de telefon exista mai multe variante de android, sau mai bine spus fiecare model de telefon are un android adaptat pentru acesta.

| SasNetRomania a răspuns:

Cum a zis si soul pentru fiecare model este altul.
SE POATE DESCARCA bineinteles, dar doar versiunea compatibila cu telefonul tau nu orice.
te poti uita de versiuni compatibile pe:
http://download.cyanogenmod.org/
http://www.slimroms.net/
daca vrei ajutor contact me
Contact:
Skype/Mess: sas.samp
Email: sasn3t@gmail.com

| soul2soull a răspuns:

Android-ul este de mai multe feluri (versiuni) si este customizat pentru fiecare dispozitiv care ruleaza.
Exemplu nu poti pune android-ul de pe Samsung galaxy S4 pe un galaxy Y sau wave

| Chamberlin a răspuns:

Androidul este un sistem de cooperare al unor telefoane, el nu se descarca.

| ItIsAlright a răspuns:

Nu cred, e un sistem de operare. Dar, spunand asta cred ca te referi la jocuri. Incearca site-ul mobile 9. Eu am Android dar mi-am putut pune jocuri care nu sunt compatibile cu telefonul meu. Dar de pe acelasi site, puneti mai intai un antivirus. P S : Vezi ca site-ul asta e pe PC deci folosesti cablul.

| Lov3Hell a răspuns:

Fara suparare dar androidul nu se poate descarca. Daca vrei jocuri sau aplicatii pentru android iti propun sa iti cumperi un telefon cu android 4.1 sau 4.0 sau chiar si mai bun... Daca esti pe Vodafone fa-ti cont cu 12 euro si iti da telefon cu android 4.1.1 gratis si daca esti pe Orange tot asa fa-ti si iti va da. happy Funda te rog?