| Razy345 a întrebat:

as vrea sa stiu si eu daca am contract de abonament la cosmote pe o perioada de 2 ani, dupa un an pot rupe contractul pentru a ma muta pe cartela, si sa platesc banii pe reincarcare doar, nu si abonamentul?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU poţi renunţa la contract înainte de expirare DECÂT dacă PLĂTEŞTI diferenţa abonamentului aferent lunilor care au rămas!

Toate cele bune.

| IQBoxGeek a răspuns:

Salut! Ai semnat un contract pe 2 ani, din care poti sa iesi NUMAI daca platesti lunile ramase pana la expirare+ o taxa de reziliere( calculata in functie de timpul ramas din abonament~ 600 ron pentru un an ramas). Daca alegi sa nu mai platesti o sa figurezi cu datorii in Preventel, n-o sa mai poti face abonament fara garantie, o sa te urmareasca recuperatorii de creante, vei fi dat in judecata. E alegerea ta.

| kasapelkspkasapel a răspuns:

Salut, nu. odata ce ai contract trebuie sa se termine termenul si dupa poti trece pe prepay ( cartela)