| Aurel321 a întrebat:

as vrea sa stiu si eu daca e vreun mod in care sa joci Minecraft Pocket Edition,in doi,adica prin bluetooth,de preferabil fara sa necesite internet,ca vreau sa joc cu un alt prieten care mi-e vecin, sau un sfat ceva, mi-am fi de folos.

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Conectati-va amandoi la aceeasi retea wi-fi, in setari gasesti ceva gen local server multiplayer si dai enable si tu si vecinul, intri tu pe harta si ii spui vecinului sa apese pe play si-i va aparea numele tau si va apasa acolo si va gasiti amandoi pe hartawinking
Daca nu ai wi-fi in zona, activeaza hotspot pe telefon, du-te la setari si pe la retele, gasesti pe acolo partajare conexiune internet, tethering, hotspot sau mai stiu eu cum, activezi ala, [fara sa activezi netul] si vecinul tau se conecteaza la reteaua ta, intri si schimbi parola in ceva usor ca poti face asta tot de unde il activezi, te descurci tuwinking vecinul tau se conecteaza la reteaua ta si jucatiwinking

| Aurel321 explică (pentru RB26DETT):

Stiu metoda asta, dar vad ca alta nu exista, adica fara sa necesite internt sau wi-fi etc. Oricum Multumesc.

1 răspuns: