| RaluGabor a întrebat:

Care telefon este mai bun: Asus Zenfone 2 ZE551ML sau Huawei P9 lite?

Răspuns Câştigător
| alexbit90 a răspuns:

In situatia asta eu zic ca Asus este mai bun ca si specificatii :) pe Asus ai 4 GB ram nu doar 3 ca la p9, Asus are si wifi pana la categoria ac deci merge mai bine asta daca ai si un router compatibil ac, daca nu... merge si asa :) tot pe Asus ai si un ecran mai mare 5.5 Inch Huawei P9 are doar 5.2 :P

blitul pe Asus este dual-LED (dual tone);)
a si inca un lucru foarte important daca il iei pentru dual sim pe Asus ai slot dedicat pentru micro SD Huawei daca vrei sa folosesti un card trebui sa renunti la sim 2 deci nu poti folosi 2 sim-uri + card.

Aici gasesti o comparatie intre cele doua: www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6917&idPhone2=7983

Multumesc!

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Huawei P9 Lite e mai bun.

| gelu1970 a răspuns:

Asus