| notefree a întrebat:

Buna,Ce parere aveti de Samsung galaxy s4 mini?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acest model de telefon este destul de bun la preţul pe care-l are :)

Vezi specificaţiile tehnice şi diverse magazine & preţuri la linkul :
http://www.gsmarena.com/samsung_i9190_galaxy_s4_mini-5375.php

http://www.emag.ro/......DXWLCBBBM/

http://www.shopmania.ro/......5-57788603

Oricum, NU te aştepta la miracole ( la preţul ăsta )!
Pentru jocuri mai noi/performante/mari, ai NEVOIE de un telefon cu procesor quad-core, memorie internă de minim 8 Gb + SD card extern de minim 32 Gb + minim 1 Gb RAM ( dar e preferabil 2 Gb RAM )!

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

E un telefon destul de bun dar eu nu-l recomand. Cu bani pe care îi dai pe S4 mini mai bine îţi iei un G2 mini pentru că e de 2 ori mai bun.

| kar1GaNNN a răspuns:

Telefonul este foarte util. L-am utilizat in jur de o saptamana, dar cu eforturi destul de mari am reusit sa il fac sa "sughite" putin, prin asta ma refera la hard browsing sau o tona de aplicatii deschise in background.
E l-as recomanda unei persoane care ori nu isi permite un S4, ori are asteptari apropriate. Acest S4 Mini se misca prin sistem ca un S4, diferenta o fac: display-ul, procesorul, memoria RAM, pretul etc.
Am vrut sa experimentez functia "Screen Mirroring" care este foarte interesanta, dar nu am avut ocazia pentru ca mi l-a confiscat proprietarul.
I l-am recomandat unui prieten, acesta l-a luat cu abonament Vodafone si mi-a multumit indeplin, ca urmare si eu i-am multumit pentru incredere.
Concluzie: il recomand tuturor celor care nu sunt carcotasi si nu au de la un telefon pretentiile unui laptop.

PRO:: -grafica exceptionala pentru acea rezolutie
-procesorul este bine "asortat" in raport cu celelalte componente
-ruleaza cele mai pretentioase jocuri fara nicio problema (Modern Combat 4, GTA San Andreas, Dead Trigger 2, Blitz Brigade, Ashpalt 8 etc.)
-densitatea pixelilor la un ecran atat de mic
-camera foto
-transferul de date PC->Telefon sau invers este exceptional de rapid; spun cu risc faptul ca se misca mai bine decat un stick de 4Gb

CONTRA:: -memoria ram putea fi putin mai mare
-sistemul de operare nu are update la cele mai noi functii, cu toate ca telefonul le suporta
-produsul este insotit de casti de S3, ceea ce ma deranjeaza profund deoarece telefonul Samsung Galaxy S3 Mini vine cu casti de S3, atunci S4 Mini de ce nu vine cu casti de S4?; nu cred ca este vorba de compatibilitate
-materialul din care este confectionata carcasa (plastic de toata frumusetea) nu convinge la o rezistenta foare mare, in ciuda faptului ca are un ecran pe care poti bate cuie (cuiele se indoaie)
-pretul putea fi mult mai mic, sa zicem undeva la 800 lei, sau este scump deoarece in numele lui apare "S4"

| notefree explică:

Stiu chestile astea despre telefon pentru l-am studiat in detaliu dar am vrut niste pareri despre acest model pentru ca urmeaza sa-mi cumpar un telefon in jur de 800 de lei si am vrut niste pareri
http://www.cel.ro/......5-white-l/ telefonul nu este fix 800 de lei dar nu face mare diferenta 30 de lei in plus

| notefree explică:

Onu te contrazic total
Lg g2 mini are 1 gb de ram s4 mini 1, 5 gb ram
G2 mini are acelasi procesor cu s4 mini dar la o frecventa mai mica de 1200 s4 mini are 1700
Telefoanele au aceeasi rezolutie dar dar Samsung are un ecran super amoled cu culori mai bune