| 123gabialexandra a întrebat:

Buna! Dacă mi-am cumpărat un telefon și pe urma vreau sa ii mai prelungesc garanția sau vreau sa ii pun mobile protect se poate?
Sau numai la momentul cumpărării și atat?

4 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Cum au scris colegii, nu poți din păcate

Răspuns utilizator avertizat
| blackann a răspuns:

Nu poti sa prelungesti garantia.

| 120bulevard a răspuns:

Buna, garantia se poate extinde doar in momentul in care cumperi telefonul si doar la cerere unde va trebui sa platesti un adaos de cateva sute de lei in functie de magazin, in caz contrar, ramai cu garantia de baza pe care ti-a impus-o vanzatorul la momentul cumpararii, care de obicei este de un an, doi, asadar, garantia nu poate fi prelungita dupa ce achizitionezi produsul.