| AlleSss a întrebat:

Bună dimineaţa! Am un Allview p7 xtreme de aproximativ 3 luni. Totul era foarte ok,aseară l-am lăsat la încărcat,iar acum,când m-am trezit,telefonul era închis. Am zis că nu e nimic,am schimbat locul încărcătorului, l-am lăsat iar aproximativ 30 de minute,dar nimic,niciun semn. Nu ştiu ce s-a întâmplat. straight face Nu i-am făcut absolut nimic,de ce s-ar fi închis degeaba? Vă rog,orice informaţie,orice critică, am nevoie de ceva. Sau..baterie are? dacă da, cum aş putea să o scot? Mulţumesc!

Răspuns Câştigător
| yAdrian a răspuns:

Buna dimineata. Posibil sa fi facut vreun scurt-circuit pe undeva pe la baterie sau la placa de baza. Nu prea e indicat sa il ti la incarcat toata noaptea ( asa il tin si eu, desi stiu ca nu e bine ). Incearca, daca ai card de memorie in el, sa.l scoti si sa incerci sa il pornesti iarasi. Daca tot nimic iti recomand sa mergi la un specialist sa se uite la el... Multa bafta!

| AlleSss explică (pentru yAdrian):

Bună,! Nu ştiu ce a avut, dar am vorbit cu un prieten şi a venit până la mine şi mi l-a rezolvat, din câte am înţeles asta i s-a întâmplat şi lui, nu mi-a dat prea multe detalii. Mulţumesc oricum pentru timpul acordat!

2 răspunsuri:
| FanLenovo a răspuns:

De fapt, nu are cum sa fie din cauza ca l-ai lasat la incarcat peste noapte.

Incarcatoarele opresc alimentarea bateriei atunci cand ajunge la 100%.
Ele acordand doar o cantitate mica de energie bateriei atunci cand incepe sa scada.

Poti verifica asta. Pune mana pe incarcator la 10 minute dupa ce ai bagat telefonul la incarcat.
Apoi pune iar mana dupa ce s-a facut 100% la 2-3 minute [sa nul scoti din priza, ca sa vezi]

| AlleSss explică (pentru FanLenovo):

Mulţumesc! Ştiam că nu faptul că l-am lăsat la încărcat este cauza, însă nu ştiam ce ar fi putut fi...