| Rosonero a întrebat:

Buna dimineata. Detin un LG L9 insa intampin o problema. Atunci cand il bag la incarcat imediat dupa cateva secunde imi spune temperatura ridicata si mi se inchide. Ce trebuie facut? O fi de la baterie? La USB pe PC nu imi spune asta insa stau enorm de mult sa se incarce (ore bune). Nu il incarc cu incarcator original. Precizez cu o luna inainte a fost cazut in apa insa am fost imediat cu el la un GSM din apropiere. Astept raspunsuri. Va multumesc.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Bateria este de vina.

| miTzuliK93 a răspuns:

Esti sigur ca baterie telefonului este autentica, adica compatibila 100% cu un LG L9? Daca-ti scrie de overheating e posibil ca bateria sa aiba un voltaj mai ridicat decat poate suporta telefonul.

Da, e overheating, iar telefonul se inchide pentru a se proteja, nu ca ar fi ceva in neregula cu el.

| TheDarK2012 a răspuns:

Cred că bateria e buba... Încearcă să o schimbi.

| Rosonero explică:

@miTzuliK93
Baterie e cea originala. Scuze de intarziere.