| Costel_Apostol_1972 a întrebat:

Buna dimineata, va rog frumos ajumatima cu o probema legata de un telefon LG gt540.
Am avut instalat sistem android v.1.6,am instalat android v.2.2.
Totul a decurs normal mergea bine,dar am primit un mesaj de la sistem android ca am trei virusi,si de atunci î mi da erori multe,exemplu:
Nu ma mai lasa sa intru in setari,deschid aplicatie si se închide inapoi, mesajul zice asa aplicatia android.com sa închis neasteptat.
Am uitat sa spun am instalat un broser si de atunci face asa.
Va rog mult si frumos spuneti mi cum pot reinstala android v.1.6 iar,si ce programe trebuie.
Am instalat cu LG pc suite, dar nu pot sa revin la versiunea 1.6 iar, i mi zice ca ultima versiune adica 2.2 a fost actualizata.
Multumesc mult celor care ma va ajuta.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Aia cu android s-a inchis neasteptat pare bug de sistem. Dar scoate rahaturile instalare recent, sau da o resetare la setarile de fabrica. Android si virusi nu exista. Exista aplicatii insa care spun prositi de astea, si mai multi sunt cei care cred, si zic ei ca instaleaza antivirusi, recomandati de reclamele tampite cu ai 999 virusi laughing. SI uite asa iti fura datele din telefon iar tu speri ca esti protejat...
de retinut: da o resetare.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Dezinstaleaza acel browser.