| Mihaelamath777 a întrebat:

Exista cumva vreo optiune pentru a porni un Samsung s5230, avand in vedere faptul ca nu merg butoanele? Multumesc.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din PĂCATE, dacă nu funcţionează tasta "Power", NU îl mai poţi porni şi nici nu poţi face "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" :(
http://www.hard-reset.com/samsung-s5230-star-hard-reset.html

Telefonul trebuie dus la un Service!

Toate cele bune.

5 răspunsuri:
| TheCosmin02 a răspuns:

Da exista ceva dar nu sa il pornesti de tot (sa il bagi la incarcat si se aprinde)

si nu merg toate butoanele sau decat ala de pornire?

| Mihaelamath777 explică (pentru TheCosmin02):

Cele 3 butoane(din fata) nu merg. Cele din lateral functioneaza.

| TheCosmin02 a răspuns (pentru Mihaelamath777):

Nu cred ca exista vreo solutie.
poti sa te duci la un servis, dar cred ca o sa coste ceva sa rezolve problema asta...

| CsDg_Ana_Maria_1993 a răspuns:

A. mpăi... eu spun că ar trebui să mergi undeva să încerci să ţi-l repare sau la mine telefonul tot Samsung se închidea şi deschidea, am zgariat bateria puţin pe locuri cu care se face conexiunea la telefon apoi l-am pornit şi a mers. sper să ţi se deschidă curănd happy

| TheCosmin02 a răspuns (pentru CsDg_Ana_Maria_1993):

Citeste tot inainte sa raspunzi a spus ca nu merg butoanele ca sa il porneasca