| IonutMT a întrebat:

Buna,imi spune si mie cineva,cam ce dotari detelefon (ram, procesor) mi-ar trebui sa rulez orce joc din magazin play?

1 răspuns:
| Jimtheghost a răspuns:

Well, cam orice telefon cu android mai sus de 4.1 ar trebui sa ruleze chiar si jocurile cele mai complicate. Cat despre RAM, trebuie sa aiba 2gb sau mai mult. Procesorul e diferit de la un telefon la altul, CPU ar trebui sa fie peste 4, etc. Sunt o gramada de detalii care intra aici.