| Caan a întrebat:

La începutul lunii decembrie anul trecut mi-am luat un telefon (Samsung galaxy j5) la care am avut si castile lui.
Castile au mers pana acum o saptama si acum de fiecare data când vreau sa ascult muzică telefonul se blochează si se reporneste singur, iar atunci cand deconectez castile telefonul merge la perfectie.
Puteti sa îmi dati un raspuns va rog?

Răspuns Câştigător
| Villan_Ek_1994 a răspuns:

Salut,ma numesc Constantin si vreau sa iti spun ca: Eu am cumparat acest telefon din Paris eu si prietena mea acelasi telefon Samnsung Galaxy J5, Eu personal nu am aceasta problema ca si a ta insa prietena mea are aceiasi problema. Cand introduce castile telefonul se reporneste automat, se blochiaza, tu esti un caz fericit...prietena mea trebuie sa il trimita in garantie tocmai in Paris. Da este o problema din faprica mai exact o problema de Softuer.
Iti recomand sa il trimiti in Garantie, dar iti mai dau cateva sfaturi foarte utile.Inainte de-a trimite telefonul in garantie, sa poti dovedi ca telefonul este in perfecta stare de functionare, nu are zgarieturi ori alte defectiuni cauzate de tine iti spun si de ce sa procedezi astfel. Telefoanele se pot lovi in timpul transportului....cand ajung in Service sunt destui care lovesc telefoanele intentionat....pentru ca tu sa iti pierzi garantia.
Daca il ai la abonament in perioada in care telefonul este in service poti solicita Ajustarea facturi... daca nu folosesti abonamentul. Daca ai alte intrebari te astept cu un Comentariu, ori mesaj.
Cu mult drag
Roibu Constantin!

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Incearca sa resetezi telefonul, dar daca faci asta vei pierde tot ce ai in el, salveaza le pe un card si apoi reseteaza l, si poate o sa meargă. Dar căștile sunt originale?

| Villan_Ek_1994 a răspuns:

In contradictie cu celelalte raspunsuri un telefon nu are introdus in soft un program special care sa introduca functionarea cu alte casti daca nu sunt originale. Eu am Huawei ascend p8 litle, la mine merg si casti de Nokia si casti de Samnsung inclusiv casti de Iphone.

| Cosmin_Mihai_1995_3Uc2 a răspuns:

Trebuiesc schimbate căștile