| elenafn a întrebat:

Mi-am achizitionat un telefon Evolio Onyx Dual Sim, de doua zile si am o problema cu el: cand incerc sa vizualizez un video, de orice fel, se inchide telefonul imediat. Trebuie instalat ceva sau sa il dau retur? big grin Merci!

Răspuns Câştigător
| SasNetRomania a răspuns:

Dragi copii nu mai da-ti sfaturi daca sunteti pe langa.
@Elena despre ce videouri e vorba? filmarile tale? descarcate de pe net? sau de pe paginile web?
Pentru cele descarcate de pe net sau filmate folosesti doar mxplayer sau VLC (din magazin play).
Pentru video-uri de pe siteuri folosestie puffin web browser sau mozilla(tot din magazin play) insa daca optezi spre mozila mai ai nevoie si de flash player for android, chiar asa scrii pe google si il descarci apoi instalezi in telefon.
Daca problema ta este doar la video-urile normala si nu cele de pe net probabil GPU-ul acelui tel este spre moarte clinica, deci garantie.
Totusi daca nu se rezolva dupa ce am scris mai sus, incerca o resetare din fabrica apoi garantie.

| elenafn explică (pentru SasNetRomania):

Este vorba despre orice video. Si ale mele, si de pe siteuri, youtube etc. Merge 5 secunde, apoi se inchide tel(se si infierbanta). Multumesc, am incercat ce ai scris mai sus dar fara niciun rezultat favorabil. Cel mai probabil il voi returna.

7 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Instaleaza Flash Player-ul, il gasesti pe Magazin Play, poate ca are nevoie de el, de obicei telefoanele astea din China patesc asta.

| speşăl a răspuns:

Instaleaza alt player (VLC, Bs Player, MX) daca face la fel du-l in garantie.

| BaciuFlorin a răspuns:

Dai revenire la setari din fabrica daca face asa si dupa baga-l in garantie.

| iLeón a răspuns:

De obicei daca player-ul era de vina nu trebuia sa ti se inchida telefonul... returneaza-l, parerea mea

| Andragifi a răspuns:

Nu cred ca trebuie instalat ceva poate ai un virus dar incearca sa-i dai retur

| Deea_Deea_1990_iX0W a răspuns:

Pai ar trebui sa il duci la reparat...