| starrboy a întrebat:

Buna!
Mi-am luat de aproximativ 3 saptamani un Huawei Ascend Y530 de la Orange Shop si tin sa mentionez ca din primele zile am o problema cu senzorul de proximitate,anume cand il pun la ureche sa vorbesc,displayul nu se stinge,iar in caz ca se stinge nu se mai aprinde in momentul cand il iau de la ureche. I-am dat o resetare din fabrica si apoi a mers bine cateva ore,apoi din nou aceeasi problema. Daca ii dau restart, merge ok cateva ore apoi din nou face asa. Ce poate fi?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomand sa mergi cu telefonul si factura acestuia de achizitie in orice Orange Shop. Telefonul va fi trimis catre service-ul autorizat pentru a fi verificat si reparat dupa caz.

Cu prietenie,
Orange Helper

1 răspuns:
| Kampion a răspuns:

Problema cred ca e senzorul. Du-te la un service cu el sa til schimbe daca il ai in garantie si vezi daca mai face figuri. Fundawinking