| Maria1455 a întrebat:

Mi-am luat un card de memorie de 8 GB de la SanDisk si nu pot sa descarc ceva de pe magazin play ca imi zice ca nu am memorie. Din ce cauza?

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Samsung de regula iti depoziteaza automat in cartela mini sd aplicatii ce nu e necesar sa mearga in memoria telefonului. in alte marci precum Sony, e mai dificil. Sony, desi are ranura de mini sd, nu iti da optiunea de a trimite arhive in cartela. multi isi fac root ca sa poata folosi mini sd asa cum trebuie.

| Calvin199s5 a răspuns:

Deoarece aplicația nu se instalează în card ci în telefon.
Trebuie sa muti tot ce ai de pe telefon pe card.
Gen: poze, melodii etc.
Tu degeaba ți-ai cumpărat card dacă nu le și muti de pe telefon pe card, memoria acolo e full.
Sper ca te-am ajutat, Funda?

| cineva11111111 a răspuns:

Iti arata asa fiindca nu ai dat sa se transfere datele de la descarcare si poze filmari etc. sa se transfere pe cardul de memorie (nici eu nu stiu cum se face). funda?

| malexandrum a răspuns:

Maria, cardul este pentru poze si muzica. Aplicatiile se instaleaza doar pe memoria cu care vine telefonul. Explicatia e urmatoarea: cardul e mult mai lent la scriere/citire si aplicatiile ar merge mai prost.

| Varzan_Nik_1989 a răspuns:

Buna.in legatura cu intrebarea ta...da.nu are capacitate suficienta pentru a stoca? incearca sal sc.sau ia-ti unul de memorie mai mare si atunci vei reusi.