| Mariandon93 a întrebat:

Buna! Mi-am schimbat telefonul Samsung cu altul, problema este ca pe contul' meu de google le-am conectat si tel parintilor, acum am primit toate numerele lor de telefon pe noul meu telefon si a mele care erau pe cartela nu le mai am, cum pot sterge nr primite de la ei si sa-mi recuperez eu numerele mele?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca numerele tale au fost magazionate pe cartela, atunci trebuia sa-ti apara si in noul telefon.
Insa, daca ai dat "Restaurare din Cloud", atunci e posibil sa fi fost sterse si inlocuite numerele tale de pe cartela SIM.

| adryang78 a răspuns:

Numerele lor îți apar fiindcă le-au salvat în contul gmail și nu pe cartelă.
Tu ai salvat numerele în telefon, nu pe cartelă. În vechiul telefon. Bagi cartela în el, copiezi numerele din telefon pe cartelă apoi bagi cartela în noul telefon.