| adolescenta258 a întrebat:

Sant in Orange si ce optiune trebuie sa imi activez ca sa pot sa sun in Republica Moldova? (urgent)

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Raspunsul dat de vartolome1 este valabil pentru abonatii Orange. Iata aici toate detaliile despre serviciul Apeluri Internationale pentru abonati http://www.orange.ro/services/international-ro.html.
Pentru utilizatorii de cartela PrePay, serviciul devine activ odata cu activarea cartelei SIM. Detalii despre optiunile pe care le poti activa gasesti in sectiunea « optiuni cu minute internationale » aici http://www.orange.ro/......za-ro.html
O zi buna,
Orange Helpers

| vartolome1 a răspuns:

Pentru a putea apela destinatii internationale este necesarã activarea serviciului Apeluri internationale.
Activarea sau dezactivarea serviciului se poate face prin apel la Serviciul Clienti sau *100#
Dupã activarea sau dezactivarea serviciului vei primi un mesaj scris de confirmare pe telefonul tãu.
Pentru a apela în afara tãrii, formeazã 00 + codul tãrii + numãrul celui pe care vrei sã îl apelezi.