| Andrei_Paul_1994_IIJQ a întrebat:

Buna Seara.
Am si eu o intrebare legat de un iPhone 5s Neverlocked.

Doresc net si de aceea mi-am cumparat o cartela frog, pentru ca toti " are " net nelimitat cu acest operator la un pret mai mic, ma rog.

Deci cum imi pot activa netul pe acest telefon si anume optiune Web`n`Walk? Am incercat si cu unlockit.co.nz si cu iPhone Config Utility si nimic.

Precizez ca sunt la al 4`lea iphone iar pe langa asta am configurat inca nu stiu cate telefoane iphone legat de acest operator frog cu net nelimitat. Doresc cei care cunosc problema sa ma ajute si pe mine in rezolvarea ei, eu am spus probabil ca este de la iOS 7 insa ori ce am putut cauta nu m-a ajutat in rezolvarea functionari internetului frog enjoy cu net nelimitat, le multumesc celor ce imi vor da o mana de ajutor, multumesc anticipat si va doresc la toti o seara frumoasa.

1 răspuns:
| maxb a răspuns:

Cel mai simplu ar fi sa suni la operatorul de telefonie.Ei iti pot da instructiuni precise despre cum sa setezi Internet-ul pe telefonul tau.