| Costyyysv a întrebat:

ar putea sa ma ajute cineva cu un sfat sau cu niste detalii despre telefonul Samsung Galaxy S Plus _i9001_.
Desi are 8Gb, imi arata doar 5 si desi i-am dar resetari la setarile din fabrica, imi raman niste jocuri si multe, multe aplicatii instalate in telefon(imi scrie ca ar ocupa 0mB ) dar imi iau din memoria RAM.
Multumesc!

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Memoria internă totală este de 8 GB, din care 5 GB sunt disponibili pentru utilizator şi restul de 3 GB sunt ocupaţi de sistemul de operare şi aplicaţiile preinstalate.

Acele aplicaţii NU "ocupă" memoria RAM!
O folosesc OCAZIONAL.

Toate cele bune.

| Vvistula a răspuns:

Pai la aia 8 gb se adauga aplicatiile preinstalate si de aia ai 5 gb si banuiesc ca tot unele iti ocupa si memoria ram, precufm si softul

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
De ce i-ai dat resetari? Cei 3GB sunt ocupati de Sistemul de Operare, aplicatii preinstalate, ETC!
Si normal ca iti ia din RAM! Toate aplicatiile deschise iti iau din RAM!

| FaraSperantaSEN a răspuns:

Are 8 gb dar 3 sunt ocupati cu aplicatii preinstalate,
De unde stii ca iti ia din memorie acele aplicatii?
Softul consuma memorie ram deci nu vad nici o problema

| Costyyysv explică:

Prietena mea are Samsung Galaxy S i9000 si ei ii arata ca are 8Gb disponibili. Nu este o problema ca imi sunt ocupari cei 3Gb din memoria telefonului, am card de 8Gb la el si imi ajunge, problema este ca am o gramada de jocuri care nu le pot sterge nici macar daca dau sa revin la setarile din fabrica. am incercat sa fac root si nu merge...ce sa fac? Primul raspuns bun primit primeste funda!