| Andrei2365564 a întrebat:

Bună seara!
Bunicul meu are un telefon vechi, Nokia 230, cu taste. Are câteva informații pe el si nu ar vrea sa le piardă. Acum ceva timp a blocat telefonul cu un cod, dar ulterior l-a uitat. Știți vreo modalitate prin care sa treacă de acel ecran in care se solicita codul de blocare? Mulțumesc anticipat

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Sa-l duca la un service gsm. Acel cod PIN nu e pus degeaba (tocmai pentru a proteja dispozitivul de accesul altor persoane).
Daca nu isi aminteste combinatia de cifre, doar un service te poate ajuta.