| Claudes a întrebat:

Ce telefon imi recomandati intre Samsung Galaxy S2 si HTC One X? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| AlexElektro1987 a răspuns:

Normal ca One X. One X are ecran mai mare, baterie mai mare, rezolutie mai buna, mai multi ppi, GPU mai bun, procesor mult mai puternic,( mai ales ca este si quad-core ). Dar diferentele erau vizibile, nu mai trebuia sa ne intrebi pe noi ce sa alegi.

| Claudes explică (pentru AlexElektro1987):

Bine, ma gandeam si la raportul calitate - pret, la cat de sensibile sunt. Am auzit ca la HTC-uri se strica destul de repede touch-ul si de aia ma tot gandesc ce sa aleg intre cele 2.

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru Claudes):

Nu ai de unde sa stii cum este un telefon pana nu il ai. Iar nu stiu cine ti-a zis ca Htc-urile sunt proaste, pentru ca eu am un Htc de 4 ani ( nu mai umblu eu pe el ) si merge la fel de bine ca la inceput.

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege HTC One X (32GB), deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/mobiles/compare.php?ids=2039%2C167%2C2289

Toate cele bune.

| bogdan324 a răspuns:

Pai,acum depinde pentru ce il vrei
S2 are performanta mai buna in jocuri,procesor grafic mai bun,este mai stabil, bateria tine destul de mult, camera este mai buna, are design mai subtire si practic.
Htc are procesor mai bun, display mai mare.
Ambele au 1gb ram
Deci primul pentru jocuri si cateva aplicatii deschise deodata, al doilea pentru multitasking la greu[deschizi o tona de aplicatii], dar jocurile nu vor rula la fel de bine.

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru bogdan324):

Serios? De cand un Mali-400 este mai bun decat un Nvidia? Diferenta dintre One X si S2 este ca de la cer la pamant. Si de cand un ecran QVGA este mai bun decat unul HD? E ca si cum ai spune ca un pechinez este mai periculos decat un Pitbull.

| bogdan324 a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Le-am avut pe ambele si pe HTC one x jocurile precum gta san andreas, vice city, six guns, gangstar vegas, modern combat 3 si 4 si multe altele se miscau ca naiba, nu am avut problema asta pe un s2, care este un dual core fata de HTC one x care este quad, deci chipul grafic este mai bun in s2, eu am facut o comparatie fizica deci stiu foarte bine cum este.

| Pool77 a răspuns:

Nici sa nu te gandesti la SII... A avut si SII vremea lui fand era telefon barosan insa acum...

Am un coleg cu HTC one x l-am butonat si merge de minune ruleaza jocurile perfect asphalt 8, si inca multe jocuri insa problema e la baterie i se descarca destul de repede.
Iar SII a avut fosta un telefon teribil pe care a putut rula doar cute the rope water si chestii plus ii dadea factory reset in fiecare luna. Dupa 2-3 saptamani se umplea telefonul si avea lag...
Eu iti recomand HTC este si momentam peste Samsung.
Bafta!

| Apocaliptic a răspuns:

One X, dintre astea doua - One x.
Si S2 e bun, dar One x e mai bun.