| Adinutzzaa a întrebat:

Bună seara! Dacă bag o altă cartelă în telefon pentru câteva zile ( cartela pentru roaming), pot accesa whatsapp-ul cu numărul vechi unde am toate conversațiile sau mă va scoate din aplicație din cauza ca detectează o altă cartelă cu alt număr de telefon? Telefonul este marca Apple.
Mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
| Hyperion7 a răspuns:

Conversațiile rămân acolo, nu are cum sa detecteze WhatsApp-ul că îți schimbi cartela, decât dacă te deconectezi de la contul respectiv.
Iar dacă o faci, vezi sa faci backup înainte, că după rămâi fără ele.