| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU,aveti idee ce e acela info sms? Am primit un mesaj cu reclama despre jacobs kronung de la un expeditor:Info sms, de ce am primit mesaju? Trebuie sa platesc ca-mi trimit ei mesaje publicitare de la info sms, sau ce ii ala info sms?

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Pai inseamna ca nu iti face nici un cost suplimentar fiindca nu are de unde sa-ti ia eurocenti. Ma gandeam ca esti pe abonament.

4 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Ai facut o abonare tu mai demult de care nu ti-ai dat seama la ceva sau ai participat la vreo promotie Jacobs si ai bifat ca accepti termenii si conditile lor si ai pus si numarul de telefon in caz ca castigi sa te contacteze. Este un fel de abonare la newsletter. Cum primesti oferte prin e-mail de la o firma cu oferte si chestii, asa si la cafea. Nu cred ca faci cost suplimentar daca primesti mesaje de la ei. Poti totusi sa te uiti la cost control sa vezi daca ai cost suplimentar.

| anonim_4396 explică (pentru RareşTPUro):

Cum as putea sa ma uit la cost control, pe telefon sau?

| RareşTPUro a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai pe ce retea de telefonie esti? Esti pe abonament, pe cartela (credit)?

| anonim_4396 explică (pentru RareşTPUro):

Sunt pe Orange pe cartela(credit)big grin...is in perioada de gratie acuma...

| RareşTPUro a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai inseamna ca nu iti face nici un cost suplimentar fiindca nu are de unde sa-ti ia eurocenti. Ma gandeam ca esti pe abonament.